День перекладацької солідарності на Форумі видавців

13 вересня у Львові у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи під час 19-го Форуму видавців та міжнародного перекладацького фестивалю TRANSLIT відбудеться масштабна подія – День перекладацької солідарності, присвячений заснуванню нової незалежної Творчої спілки перекладачів та письменників.

Новостворена спілка ставить собі на меті захист творчих та трудових прав українських літераторів і привернення уваги громадськості до економічних, соціальних і змістовних засад їхньої роботи в українському контексті. На сьогодні спілка об’єднала 20 засновників і засновниць, серед яких перекладачі та перекладачки, письменники і публіцисти, що вважають за необхідне радикально реформувати трудові відносини, в яких зараз перебувають українські перекладачі й автори.

Спілка заявить про себе яскравою перформативною та інтелектуальною програмою: день почнеться зустрічами та дискусіями з перекладачами, презентацією перекладних видань і завершиться перформансом та вуличною вечіркою. Ключовою подією заходу стане створення Маніфесту перекладачів, до якого зможуть долучитися усі бажаючі. Ми обʼєдналися, щоб захищати свою людську та професійну гідність. Запрошуємо вас до діалогу й спільної боротьби за зміну свого становища!

Докладніше про ТСПП тут.

 

pereklad plakat