A Cycle of Lectures on the Modern Lives of Animals / Цикл лекций о современной жизни животных

Книжка є колекцією літературних та фотографічних сюжетів, що оповідають про стосунки між сучасною людиною та твариною. Видання є прикладом того, як завдяки літературі можна говорити про не-людське, не-антропоморфне — IST Publishing

«Цикл лекцій про сучасне життя тварин» присвячено непомітній, але надважливій революції у сфері захисту тварин, що в останні роки відбулася в Україні. Завдяки текстам і фотографіям Євгенія Бєлорусець проливає світло на трансформацію суспільства України, адже ставлення до тварин є маркером суспільних тенденцій та саморозуміння. Авторка робить видимою роботу багатьох ініціатив та активістів, що досі лишається підпільною та позбавленою належної уваги. 

Книжка заснована на численних інтерв’ю Євгенії Бєлорусець, що разом з її фотографіями порушує такі питання, як «Що таке тварина та як ми її мислимо? Чому становище тварини та стосунок до неї має значення для усього суспільства загалом?»

«Цикл лекцій про сучасне життя тварин» вперше було опубліковано у червні 2021 року англійською мовою у видавництві isolarii (Нью-Йорк) під назвою Modern Animal. З перспективи іноземного видавця, ця книжка без судження та спрощення оповідає про те, як люди та тварини формують і використовують одне одного, і, подекуди, перетинають межі, що відрізняють їх одне від одного. Авторка знаходить загублені та забуті залишки чогось язичницького, що все ще є нестримно сучасним.

Дивіться також фотографічний проект Живий куточок (The Living Corner), який продовжує історії, представлені у книзі.

Цикл лекций о современной жизни животных / Евгения Белорусец — Київ : IST Publishing, 2021. — 128 с.

 


 

Рецензії:

Якби історію писали лелеки, якою б вона була? — УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

"Бути людиною, щоби дивитися на кота" — рецензія на книжку Євгенії Бєлорусець – SUSPILNE

«Живой уголок» Евгении Белорусец: стенограмма о чьих-то впечатлениях — YOUR ART

Цикл лекций о современной жизни животных Цикл лекций о современной жизни животных цикл лекций о современной жизни животных цикл лекций о современной жизни животных Цикл лекций о современной жизни животных