Роботу "Зберемо голову Леніна!" покажуть на виставці номінантів PinchukArtPrize

З 31 жовтня 2015 по 10 січня 2016 року PinchukArtCentre представить нові роботи 16 молодих українських художниць та художників, номінованих на PinchukArtPrize. Серед них - робота Зберемо голову Леніна! Євгенії Белорусець. Робота складається з уламків зруйнованих пам'ятників, кольоової фотографії, репритнів радянських журналів та збірки цитат.

Кожна робота була спеціально зроблена до цієї виставки, формуючи експозицію із 16 індивідуальних просторів, що представляють самостійне художнє висловлювання. Представлені роботи розкривають теми, проблеми та нові мистецькі тенденції у творчості молодого покоління художників, які стикаються з життям у країні, що знаходиться зоні військового конфлікту та турбулентності.

До шорт-листа, сформованого незалежною відбірковою комісією з більш ніж 800 заявок, потрапили 16 номінантів: Євгенія Бєлорусець (34, Київ), Даніїл Галкін (29, Дніпропетровськ), Микола Карабінович (26, Одеса), Аліна Клейтман (24, Харків), Дар'я Кольцова (27, Київ),Kinder Album (32, Львів), Сергій Мельниченко (23, Китай, Ченду), Роман Михайлов (25, Київ),Сергій Петлюк (34, Львів), Микола Рідний (30, Харків), Іван Світличний (26, Харків), Сергій Якименко (27, Харків), Катерина Єрмолаєва (30, Київ), Анна Звягінцева (28, Київ), а також 2 групи: група Мельничук-Бурлака (Іван Мельничук (33, Київ) та Олександр Бурлака (33, Київ)) іВідкрита група (Юрій Білей (27, Львів), Павло Ковач (27, Львів) та Антон Варга (25, Львів)).

Тетяна Кочубінська, куратор виставки, молодший куратор PinchukArtCentre: «При плануванні експозиції виставки, на якій представлені роботи 16 номінантів Премії PinchukArtCentre 2015, ми, звичайно ж, намагалися відстежити та показати взаємозв'язок між окремими творами авторів, але все ж таки це 16 незалежних висловлювань художників і кожен проект можна сприймати як самостійну виставку. Можна відзначити кілька загальних тенденцій в роботах номінантів. Більшість митців тяжіють до ідей взаємодії в мистецтві: коли глядач занурюється безпосередньо в середовище творів або взаємодія передує створенню твору. Також можна сказати, що більшість робіт пов'язана з дослідженнями: дослідженням конфліктів, суспільних проблем, рефлексій на тему інформаційної війни, стереотипності мислення, дослідження особистості, самого себе, замкнутих спільнот».

Починаючи з першого конкурсу, який відбувся у 2009 році, на Премію PinchukArtCentre подали заявки близько 4000 молодих українських художників з усіх областей України.

Фотографії надані PinchukArtCentre © 2015. Фотограф: Сергій Іллін.